ଇସ୍ରାଏଲ ସୈନିକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନିଲାମ କରିଥିଲା ହମାସ, ପିତା ବଖାଣିଲେ ବର୍ବରତାର କାହାଣୀ techguruodia


ଜେରୁଜେଲମ ୧୯।୧: ଇସ୍ରାଏଲ-ହାମାସ ଯୁଦ୍ଧରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହଜାର ହଜାର ଲୋକେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେଣି। ହମାସ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସମୂଳେ ନିପାତ ନ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୁଦ୍ଧ ବନ୍ଦ  ହେବନି ବୋଲି ଇସ୍ରାଏଲ ଶପଥ ନେଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ଇସ୍ରାଏଲୀ ସୈନିକଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣା ବଖାଣିଛନ୍ତି। ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ହମାସ ତାଙ୍କ ପୁଅର ମୁଣ୍ଡ କାଟି ନିଲାମ କରିଛି। ଡେଭିଡ ତାହର ନାମକ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଚ୍ୟାନେଲ ୧୪ କୁ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ସି.ପି.ଏଲ. ଆଦିର ତାହରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି।

ଡେଭିଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅକ୍ଟୋବର ୭ ତାରିଖରେ ଗାଜା ସୀମା ନିକଟରେ ଏକ ଇସ୍ରାଏଲୀ ସାମରିକ ପୋଷ୍ଟରେ ଆଦିର ମୁତୟନ ଥିଲେ। ହାମାସ ଯୋଦ୍ଧାମାନେ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଆଦିରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ହାମାସ ଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଆଦିରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ କାଟି ୧୦ ହଜାର ଡଲାରରେ ନିଲାମ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।  ଦାଉଦ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଆଦିରଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଇସ୍ରାଏଲର ଜାତୀୟ ଶ୍ମଶାନରେ ପାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ମୋ ପୁଅର ଶରୀର ବଦଳି ଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏତେ ଖରାପ ଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା।”

ଡିଏନ୍ଏ ପରୀକ୍ଷାରେ ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା। ତାହର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦୁଇ ମାସ ଧରି ଆଦିରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଏହାର ସନ୍ଧାନ ମିଳିନଥିଲା। ତେବେ ଡିସେମ୍ବରରେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ ଇସ୍ରାଏଲର ଗୁପ୍ତଚର ବିଭାଗ ତାଙ୍କ ପୁଅର ମୁଣ୍ଡ ପାଇଥିଲା ଯାହାକୁ ହମାସ ଯୋଦ୍ଧାମାନେ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ଏକ ଫ୍ରିଜରେ ରଖାଯାଇଥିଲା।  ତାହର ପୁଅର ମୁଣ୍ଡ ପାଇବା ପରେ ଟିକେ ଆଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। କାରଣ ଆଦିରକୁ ସେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କବର ଦେଇପାରିଥିବା କହିଛନ୍ତି। 

The post ଇସ୍ରାଏଲ ସୈନିକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡକୁ ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନିଲାମ କରିଥିଲା ହମାସ, ପିତା ବଖାଣିଲେ ବର୍ବରତାର କାହାଣୀ appeared first on Prameya News7.



Leave a Comment