ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପୂର୍ବରୁ ରଙ୍ଗୀନ ଫୁଲରେ ସଜାଗଲା ରାମମନ୍ଦିର, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ସୁନ୍ଦର ଫଟୋ techguruodia


ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।୦୧: ଜାନୁଆରୀ ୨୨ରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲଲାଙ୍କ ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ସମାରୋହ ଆୟୋଜନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି କାରଣରୁ ସମଗ୍ର ଅଯୋଧ୍ୟା ସହରକୁ ସଜାଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ଫୁଲରେ ରାମ ମନ୍ଦିରକୁ ସଜାଯାଇଛି।

ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲଲାଙ୍କ ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବାର ପରିବେଶ ରହିଛି । ପ୍ରାୟ ୫୦୦ ବର୍ଷ ପରେ ରାମଲଲା ରାମ ମନ୍ଦିରରେ ବିରାଜମାନ କରିବେ। ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲଲାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାମ ମନ୍ଦିରର ଏକ ସୁନ୍ଦର ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

 In Pics: प्राण प्रतिष्ठा से पहले रंग-बिरंगे फूलों से सजा राम मंदिर, देखें आकर्षक तस्वीरें

ରାମ ମନ୍ଦିରର ଫଟୋ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଆସିଛି। ଯାହା ଦେଖିବା ପରେ ଭକ୍ତମାନେ ଖୁସିରେ ମସଗୁଲ୍‌। ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କି ରାମ ମନ୍ଦିରକୁ ନା ନା ଫୁଲରେ ସଜାଯାଇଛି । ଫୁଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ମନ୍ଦିରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦେଖିବା ଯୋଗ୍ୟ।

Ram Mandir Inauguration Ram Temple Decorated With Flowers Like A Bride  Before Consecration | In Pics: प्राण प्रतिष्ठा से पहले रंग-बिरंगे फूलों से सजा  राम मंदिर, देखें आकर्षक तस्वीरें

ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପୂର୍ବରୁ ରାମ ମନ୍ଦିରର ଭବ୍ୟତା ଦେଖାଯାଇଛି । ଫୁଲରେ ସଜାଯାଇଥିବା ମନ୍ଦିର ଆହୁରି ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଛି । ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣ ଅନୁକୋଣ ଫୁଲରେ ଭରପୁର ସଜାଯାଇଛି ।

Ram Mandir Inauguration Ram Temple Decorated With Flowers Like A Bride  Before Consecration | In Pics: प्राण प्रतिष्ठा से पहले रंग-बिरंगे फूलों से सजा  राम मंदिर, देखें आकर्षक तस्वीरें

ଏହାର ସମାରୋହ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମମୟୀ ହୋଇଛି। ତେଣୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିରର ଉଦଘାଟନ କରିବେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଛି।

Ram Mandir Inauguration Ram Temple Decorated With Flowers Like A Bride  Before Consecration | In Pics: प्राण प्रतिष्ठा से पहले रंग-बिरंगे फूलों से सजा  राम मंदिर, देखें आकर्षक तस्वीरें

କହିବାକୁ ଗଲେ ରାମଲଲାଙ୍କ ସମର୍ପଣ ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଆଉ ବହୁତ କମ୍ ସମୟ ବାକି ଅଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଯୋଧ୍ୟାକୁ କନିଆ ପରି ସଜାଯାଉଛି। ରାମ ନାଗରୀ ରାସ୍ତାରେ ରାମ ନାମରେ ପତାକା ଲଗାଯାଉଛି।

रंग-बिरंगे फूलों से सजा अयोध्या का राम मंदिर, देखे खूबसूरत तस्वीरें -  inside pics of ram mandir ayodhya-mobile

ମନ୍ଦିରର ଗର୍ଭଗୃହ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ର । ପ୍ରଭୁ ରାମ ଏଠାରେ ସ୍ଥାପିତ ହେବେ । ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ସିଂହାସନ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ସିଂହାସନ ପ୍ରାୟ ୩ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ ଅଟେ। ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ମହାନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରସ୍ତୁତ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଯୋଧ୍ୟା ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି। ସୁନ୍ଦର ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର, ରାସ୍ତାରେ ଚମକୁଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟ ସ୍ତମ୍ଭ, ପରିଷ୍କାର ଏବଂ ପ୍ରଶସ୍ତ ରାସ୍ତା, ପରିଷ୍କାର ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛ ସରଜୁ, ସୁନ୍ଦର ବେଳାଭୂମି, ରାମ କି ପେଡିର ଅଲୌକିକ ଆଭା। ଅଯୋଧ୍ୟାର ଦର୍ଶନ କରାଯିବ।

The post ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପୂର୍ବରୁ ରଙ୍ଗୀନ ଫୁଲରେ ସଜାଗଲା ରାମମନ୍ଦିର, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ସୁନ୍ଦର ଫଟୋ appeared first on Prameya News7.



Leave a Comment