ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ‘ଭାରତ ଯୋଡୋ ନ୍ୟାୟ ଯାତ୍ରା’ ବିରୋଧରେ ମାମଲା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ଅଭିଯୋଗ techguruodia


ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭାରତ ଯୋଡୋ ନ୍ୟାୟ ଯାତ୍ରା ବିରୋଧରେ ମାମଲା। ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଜଣେ ପୋଲିସ୍ ଅଧିକାରୀ। କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାତ୍ରାର ମାର୍ଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓ ନିଷିଦ୍ଧାଞ୍ଚଳରେ ଯିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ଜୋରହାଟ ସହରରେ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆସାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ଶର୍ମା ଏହି ମାର୍ଗକୁ ନେଇ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ କହିଥିଲୁ ଯେ ଯେ ସହର ଭିତରକୁ ଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ସେଠାରେ ଏକ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ନର୍ସିଂହୋମ ଅଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେକୌଣସି ବିକଳ୍ପ ମାର୍ଗ ଖୋଜାଯାଏ, ଏହାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ। ଯଦି ସହର ଭିତରୁ ଯିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିବେ, ତେବେ ଆମେ ପୋଲିସର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବୁ ନାହିଁ। ଆମେ ଏକ ମାମଲା ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବି ଏବଂ ପରେ ଦୁଇରୁ ତିନି ମାସର ଶୁଣାଣି ପରେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବୁ।

ଭରତ ଯୋଡୋ ନ୍ୟାୟ ଯାତ୍ରା ଆଜି ନାଗାଲାଣ୍ଡ ପରେ ଆସାମରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଶିବସାଗର ଜିଲ୍ଲାରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ବୋଧହୁଏ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ସରକାର ଏବଂ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ (ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ଶର୍ମା) ଅଛନ୍ତି।

The post ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ‘ଭାରତ ଯୋଡୋ ନ୍ୟାୟ ଯାତ୍ରା’ ବିରୋଧରେ ମାମଲା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ଅଭିଯୋଗ appeared first on Prameya News7.



Leave a Comment