୨୦୨୪ ପାଇଁ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମାନ୍ୟତା ବଜାୟ ରଖିଲା ଜିଓ: ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଫାଇନାନ୍ସ ରିପୋର୍ଟ techguruodia


ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଫାଇନାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ସଦ୍ୟତମ ରିପୋର୍ଟ ‘ଗ୍ଲୋବାଲ ୫୦୦ – ୨୦୨୪’ ରେ ଏଲ୍‌‌ଆଇସି ଏବଂ ଏସ୍‌‌ବିଆଇ ଭଳି ବହୁ ଦଶନ୍ଧି ପୁରୁଣା ଭାରତୀୟ ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଅପେକ୍ଷାକୃତ ନବାଗତ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ‘ଜିଓ’ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଭାବରେ ସ୍ୱୀକୃତି ପାଇଛି । ୨୦୨୩ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଫାଇନାନ୍ସ ମାନ୍ୟତାରେ ମଧ୍ୟ ଜିଓ ଭାରତର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌‌ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ରହିଥିଲା ।

୨୦୨୪ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ମଧ୍ୟରେ ଜିଓ ୧୭ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଏବଂ ଏହାର ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌‌ ଦୃଢ଼ତା ସୂଚୀ ୮୮.୯ ରହିଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ ୱି-ଚାଟ୍‌‌, ଗୁଗୁଲ୍‌‌, ୟୁଟ୍ୟୁବ୍‌‌, ଡେଲଏଟ୍‌‌, କୋକାକୋଲା ଏବଂ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଭଳି ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ପଛରେ ରହିଛି ଏବଂ ଇ -ୱାଇ, ଏଲ୍‌‌ଆଇସି, ଏସବିଆଇ ଏବଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍ ଭଳି ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛି ।

ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଟେଲି ଯୋଗାଯୋଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅପେକ୍ଷାକୃତ ନୂତନ ଭାବେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ଜିଓର ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଭାବେ ୧୪% ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୬.୧ ବିଲିୟନ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଉଚ୍ଚ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଦୃଢ଼ତା ଇଣ୍ଡେକ୍ସ ସ୍କୋର ୮୯ ଏବଂ ଆସୋସିଏଟେଡ଼ ଏଏଏ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ରେଟିଂ ସହିତ ଜିଓ ଆଗରେ ରହିଛି । ଟେଲିକମ୍ ଶିଳ୍ପରେ ଜିଓର ଉତ୍‌‌ଥାନ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରାଣ୍ଡରେ କରାଯାଇଥିବା ବ୍ୟାପକ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ଗ୍ରାହକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଓ ରାଜସ୍ୱ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାସଲର ଫଳସ୍ୱରୂପ ସମ୍ଭବ ହୋଇଛି । ଜିଓ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌‌ର ଉଚ୍ଚ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଶକ୍ତି ସୂଚକାଙ୍କ ଏବଂ ଏଏଏ ରେଟିଂ ଏହାର ଦ୍ରୁତ ଗ୍ରାହକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି, ବଜାର ଅଭିନବତା ଏବଂ ଦୃଢ଼ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ସମର୍ଥନରେ ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇଛି ।

The post ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମାନ୍ୟତା ବଜାୟ ରଖିଲା ଜିଓ: ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଫାଇନାନ୍ସ ରିପୋର୍ଟ appeared first on Prameya News7.



Leave a Comment