Former TMC MP Mahua Moitra vacates govt bungalow techguruodia


ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ନେତା ମହୁଆ ମୋଇତ୍ରଙ୍କ ସାଂସଦ ପଦ ପରେ ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳାକୁ ମଧ୍ୟ ଛଡ଼ାଇ ନିଆଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟର ଏକ ସ୍କ୍ୱାଡ୍ 9B ଟେଲିଗ୍ରାଫ୍ ଲେନରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କ ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳାକୁ ଖାଲି କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ।

ପୂର୍ବତନ ଟିଏମସି ସାଂସଦ ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ମହୁଆ ମୋଇତ୍ରଙ୍କ ଓକିଲ ଶଦାନ ଫରାସତ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଟେଲିଗ୍ରାଫ୍ ଲେନ୍ ଉପରେ ଥିବା ମହୁଆ ମିତ୍ରଙ୍କ ବଙ୍ଗଳା 9B କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ସକାଳ ୧୦ ଟାରେ ଖାଲି ପଡିଥିଲା ​​ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। କୌଣସି ଉଚ୍ଛେଦ ରୂପକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇନାହିଁ। ଘରର ସମ୍ପତ୍ତି ଇଷ୍ଟେଟ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଯେତେବେଳେ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି ହେଲା ସେତେବେଳେ ମହୁଆ ମୋଇତ୍ର ସେଠାରେ ନଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଯେତେବେଳେ ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ 9ବି ଟେଲିଗ୍ରାଫ୍ ଲେନ୍ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲା ଓ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସେହି ବାସଭବନ ନିକଟକୁ ଯିବାକୁ ଅଟକାଇଥିଲା।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ- ମହୁଆ ମୋଇତ୍ରଙ୍କୁ ଝଟ୍‌କା: ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିବା ବିରୋଧରେ କରିଥିବା ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ

ଏହାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବତନ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ମହୁଆ ମୋଇତ୍ରଙ୍କୁ ଜାନୁଆରୀ ୧୮, ୨୦୨୪ରେ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିବାକୁ ନୋଟିସ ବିରୋଧରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେବି ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିନଥିଲା। ସରକାରୀ ବାସଭବନ ଖାଲି କରିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ କୋର୍ଟ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଜଷ୍ଟିସ ଗିରିଶ କାଠପାଲିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋର୍ଟରେ କ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନିୟମ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇ ନାହିଁ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସଦସ୍ୟତା ରଦ୍ଦ ପରେବି ସରକାରୀ ବାସଭବନରୁ ସାଂସଦ ଛାଡିବେ ନାହିଁ।




Leave a Comment